Shrink Makinası Fiyatları

Maripak makineleri hemen her türlü sektöre hitap etmektedir. Üretim kapasiteniz ne olursa olsun size uygun bir shrink paketleme makinesi portföyümüzde bulunmaktadır. Eğer siz de shrink makinesi almayı düşünüyorsanız web sitemizde ürün portföyümüzü inceleyebilir, Maripak YouTube Kanalından da makinelerimizin kullanımının olduğu bir çok paketleme uygulamasını izleyebilirsiniz. Shrink makinası fiyatları hakkında bilgi almak için bu incelemeler dahilinde bütçenize en uygun çözümleri satış ekibimizin yönlendirmeleri ile seçebilirsiniz.

Manuel – Otomatik Shrink Paketleme Makinaları

Manuel – Otomatik Shrink Paketleme Makinaları, Maripak Ambalaj olarak hizmet verdiğimiz birçok firmaya farklı ölçeklerde üretilmektedir. Biz shrink makinelerimizle her türlü kapasiteye uygun çözümler üretmekteyiz.

Paketleme Makinaları

Paketleme makinaları günümüzde her alanda kullanılmakta ve hayatımızı her yönü ile kolaylaştırmaktadır.  Paketleme makineleri güncel yaşamda bizlerin kullandığı kuru gıdandan tutun da deterjana kadar her türlü malzemeyi bugün rahatlıkla hiç el değmeden hazırlayan ve bizlerin kullanımına sokan büyük ve küçük sanayi makinalarıdır. Bu sanayi makinelerinin hayatı kolaylaştırmada çok önemli bir yerinin olduğu hemen herkes tarafından kabul gören bir durumdur.

Doğru Shrink ve Doğru Shrink Makinası Nasıl Seçilmelidir?

Doğru Shrink ve Doğru Shrink Makinası Nasıl Seçilmelidir? sorusu çok sık karşılaştığımız sorulardan biridir. Shrink Film ile paketleme işlemi, genellikle otomatize edilmiş donanım ile arzu edilen ürün ya da nesnenin üzerine, ısı yayımı vasıtasıyla uygulanır. Paketleme işlemi çeşitli standartlarla gerçekleştirilmiş olabilir. Örneğin bir rulo şeklinde sarılmış halde Shrink Film ambalaj makinesine yerleştirilir. Genellikle ortadan katlanmış olan bu filmin iki katını açan özel bir mekanizma makine üzerine tasarlanmıştır. Bu tasarıma göre film bir yandan gelirken, ambalajlanacak ürün de aynı paraleldeki bir hızla birleşir ve katlama merkezine yerleşir. Film bu merkeze yerleşen ürünün etrafını sarmaya devam eder ve üç kenarının kaynak edilme aşamasına gelinir.

Kaliteli Shrink Paketlemenin Kontrol Noktaları

Shrink işlemine başlamadan önce, kesme teli ya da bıçağının yüzeyinin düzgün ve temiz olduğu kontrol edilmelidir. Kesme teli ya da bıçağının yüzeyindeki plastik artığı, fire filmin sıcak tele sürtülmesi ile temizlenmelidir. Asla metal fırça, bıçak vs ile temizlenmemelidir. Film kesme ve kaynatma işleminin düzgün olup olmadığını kontrol etmek için, film Shrink yapılmadan kesilmeli ve elle açık-yırtık olmadığı kontrol edilmelidir. Shrink esnasında çekme payı için bir miktar pay bırakılır. Bırakılan pay “ambalaj / paket büyüklüğü” ile orantılı olarak, küçülen filme karşılık dışarı kaçmak isteyen hava sebebiyle bir balon oluşur. Bu balonun oluştuğu mutlaka teyit edilmeli ve sıkışan havanın Shrink işleminin bitiminde tahliye olduğu gözlenmelidir. Balon oluşmuyorsa (ve işlem sonunda Shrink olmamışsa) kesme / kaynatma işlemi düzgün olmamış demektir. Balon Shrink tünelinin daha ortasındayken ve birden kayboluyorsa, ısı seviyesi yüksek olabilir. İşlem bitmesine rağmen hava tahliye olmamışsa, filmdeki delik sayısı yeterli olmayabilir. Doğru Shrink ambalajlama için balon içindeki hava tahliyesinin, sürenin bitimi ile eş zamanlı tamamlanması gerekir. Balon içindeki havanın doğru tahliye edilebilmesi için filmin işlem sırasında düzgün olarak delinmesi ya da önceden delikleri delinmiş (perforeli) film kullanılması gerekmektedir.Ana makalemiz olan Shrink Paketleme yazımızı okumak için: https://www.maripak.com/shrink-paketleme/

Shrinkleme ve Faydaları

Shrinkleme ve faydaları yazımızda öncelikle shrinklemenin ne olduğunu açıklayacağız. Shrinkleme, genelde plastik bir filmle herhangi bir ürünün üzerini paketleme işlemine denir. Diğer bir ismi ile shrink paketleme daha önceden ambalaj işlemi yapılmış bir ürünün çevresini paketleme işlemine verilen isimdir.

Shrink Paketlemede Perforasyon

Shrink paketlemede perforasyon, shrink film paketleme yaparken eğer dört taraftan kaynaklı bir ambalaj şeklinde paketlenecekse bu durumda tüm yönlerden kapalı ve içerisindeki havanın hapsedileceği bir durum söz konusudur.

Shrink Paketleme

Shrink paketleme türleri çok çeşitlidir. Shrink Film / Küçülen Film polimer plastikten imal edilen bir malzemedir. Bu plastik filme ısı uygulandığında malzeme büzüşür ve kaplanmak istenen ürünün etrafını sıkıca sararak onun şeklini alır.