Shrink Makinası Fiyatları

Maripak makineleri hemen her türlü sektöre hitap etmektedir. Üretim kapasiteniz ne olursa olsun size uygun bir shrink paketleme makinesi portföyümüzde bulunmaktadır. Eğer siz de shrink makinesi almayı düşünüyorsanız websitemizde ürün portföyümüzü inceleyebilir, Maripak YouTube Kanalından da makinelerimizin kullanımının olduğu bir çok paketleme uygulamasını izleyebilirsiniz. Bu incelemeler dahilinde bütçenize en uygun çözümleri satış ekibimizin yönlendirmeleri ile seçebilirsiniz.

Paketleme Makinaları

Paketleme makinaları günümüzde her alanda kullanılmakta ve hayatımızı her yönü ile kolaylaştırmaktadır.  Paketleme makineleri güncel yaşamda bizlerin kullandığı kuru gıdandan tutun da deterjana kadar her türlü malzemeyi bugün rahatlıkla hiç el değmeden hazırlayan ve bizlerin kullanımına sokan büyük ve küçük sanayi makinalarıdır. Bu sanayi makinelerinin hayatı kolaylaştırmada çok önemli bir yerinin olduğu hemen herkes tarafından kabul gören bir durumdur.

Shrinkleme ve Faydaları

Shrinkleme, şirinkleme diğer bir ismi ile shrink paketleme, genel olarak plastik bir film yoluyla, herhangi bir ürünün üzerini paketleme ve ya daha önceden ambalaj işlemi yapılmış bir ürünün çevresini paketleme işlemine verilen isimdir.

Shrink Paketlemede Perforasyon

Shrink film paketleme yaparken eğer dört taraftan kaynaklı bir ambalaj şeklinde paketlenecekse bu durumda tüm yönlerden kapalı ve içerisindeki havanın hapsedileceği bir durum söz konusudur.

Shrink Paketleme

Shrink Film / Küçülen Film polimer plastikten imal edilen bir malzemedir. Bu plastik filme ısı uygulandığında malzeme büzüşür ve kaplanmak istenen ürünün etrafını sıkıca sararak onun şeklini alır.

Shrink Paketleme Nedir?

Ürün/Ürünler imalathaneden çıkarak nihai (son) tüketiciye ulaşıncaya kadar birçok süreçten geçerler. Nakledilmeleri, depolanmaları, raflara konulmaları, alışveriş sepetine yerleştirilmeleri gibi. Tüm bu süreçler yaşanırken ürünlerin istenen sayılarda derli toplu durması, kırılmaması, dökülmemesi, çalınmaması vd. satıcılar ve tüketiciler tarafından istenenlerdir. Shrink Paketleme söz konusu bu isteklerin karşılanması noktasında devreye sokulur.

Shrink Paketleme Nedir? Şirinkleme (Shrinkleme)

“Shrink Paketleme / Şirinkleme / Shrinkleme” yolu ile paketleme; direkt bir ürünün üzerini ya da hali hazırda başka bir teknikle ambalajlanmış ürünün etrafını genellikle plastik filmlerle çevreleyerek paketleme işlemi gerçekleştirilmesidir. Bu işlem genellikle “Shrink Wrapping” ismiyle anılsa da ısıl işleme girmeden, sadece etrafının sarılarak ambalajlanmasına bazı kaynaklarda “Polywrapping” denir.

Shrink Makinesi Parçaları

Shrink makineleri kullanım alanlarına göre değişmektedir. Ancak ilerleyen teknoloji shrink makinesi üreticilerini yeni buluşlar üretmeye yöneltmiş ve bu anlamda ülkemizdeki shrink makinesi üretimlerinde de yurt dışına ihracat gerçekleştirilme boyutu en üst safhalara gelmiş durumdadır.

Shrink Makineler

Poliolefin (POF) ve Polietilen (PE) shrink ambalajında manuel, yarı ve tam otomatik shrink makineler kullanılmaktadır. POF Shrink makineleri ile apılan uygulamada ürünler 4 yandan POF film ile kaynak yoluyla paketlenirken, öte yandan da sıcak hava desteğiyle film küçülmesi ve içinde kalan ürünü sıkıca sarması sağlanır. Bu yöntemle ürünün dış çevresine tam uyumlu bir küçülme gerçekleşir.

Shrink Makine İhtiyacı ve Türleri

Bu günlerde ürün kalitesi çok önemli ve müşterinin temel gereksinimlerinden biri de kapalı bir ürüne sahip olmak. Uygun mühürler bir şirketin değerini arttırır ve ürünlerini iyi bir ürün olarak bilinmesini sağlar. Eskiden insanlar her ürünü elle paketlerlerdi ama şimdi shrink ambalaj makinelerini rahatlıkla kullanabiliyoruz ve bu da işçilik maliyetlerini önemli ölçüde azaltmakta.