6 Şubat 2023’de ülkemizin güneydoğu bölgesinde çok ciddi hasar ve can kaybının yaşandığı art arda depremler gerçekleşti.

Deprem sonrası el ele vererek birbirimize nasıl dokunabiliriz, insanların hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz diye düşündük. Bölgedeki çadır ihtiyacı bir hayli kritik noktadaydı ve biz de destek olmak istedik.

Ürün tasarımı, üretimi ve metal işçiliğindeki gücümüzü kullanabileceğimizi biliyorduk.
Öncelikli olarak 30m2 iç hacme sahip 3 adet endüstriyel çadırı deprem bölgesine gönderdik. Bu çadırları gündüz aş-çadırı ve gece uyku alanı olarak planladık ve her türlü mutfak ekipmanı ile beraber bölgeye gönderdik.

Ardından bir ailenin rahatlıkla konaklayacağı büyüklükte çadırlar tasarladık. Isınma, tuvalet, uyku, duş gibi temel gereksinimleri de gözeterek, çadırları bir ailenin bütün temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatmaya çalıştık. Tasarım ve üretim süreci toplam 3 gün sürdü. Tüm ekibimiz çadırların bir an önce üretimi ve gönderimi için bir seferberlik anlayışı içinde gece-gündüz çalıştılar. Yönetim, elektrik, montaj ve üretim kadromuzdan ekip arkadaşlarımız ile gerekli izinler alındıktan sonra Hatay Samandağ ilçesine kuruluma gittik. 1 gün içerisinde kurulumunu tamamladığımız 25 çadırdan oluşan Maripak Çadır Kenti’mizin hikayesini yukarıdaki videoda sizlerle paylaşmak istedik.

Birlik olunca daha büyük hikayeler yazabileceğimize inanıyoruz. Tüm emeği geçen ekip arkadaşlarımıza, malzeme tedariğinde destek olan tedarikçi partnerlerimize, bölgede bizlere destek olan yetkililere,  üretiminden kurulumuna emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

Videonun daha fazla insana ulaşarak motivasyon kaynağı olmasını dileriz.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı, yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifa diliyoruz.