SYMPACK Sabit Çeneli Tünel Kombinasyonlu Otomatik Shrink Makinesi

Shrink makinası üretiminde kullanılan malzemeler kısmını açıklamadan önce shrink makinasının ne olduğundan bahsedelim. Shrink bir ürünün ambalajlanması veya taşınması için daha küçük ve kolay hale getirmek amacıyla kullanılan bir makinedir. Genelde bu tür makineleri gıda ve kumaş ürünlerinde kullanabilmektesiniz veya plastik içerisine paketlenmesi gereken ürünler için kullanabilirsiniz.

Shrink makinesini birçok iş yerlerinde ve daha fazla fabrikalarda bulma şansına sahipsiniz, çünkü bu tür makineleri kullanarak paketlemeler ve ambalajlanmalar yapılmaktadır. Makinenin kendisi aslında çok fazla büyük bir şey değil, fakat ağırlığı çok fazla olabiliyor, dolayısıyla bir yerden başka bir yere makineyi taşırken birkaç kişi ile beraber bunu yapmak zorunda kalıyorsunuz. Makinenin çok farklı türleri olduğundan, tamamen neyin paketlenmesini istediğinize bağlı olarak hangi makineyi almak istediğinizi seçebilirsiniz.

Shrink Makinesi Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Shrink makinası üretiminde kullanılan malzemeler tamamen metaldir, dolayısıyla demirden üretilmiş bir makinedir. Makinenin üretiminde herhangi başka bir malzeme kullanılmamaktadır. Sadece makinenin iç kısımlarında destek amaçlı bazı farklı malzemeler kullanılabiliyor. Shrink makinesi ciddi anlamda ticaret işlerini kolaylaştırmıştır ve bu sebeple satışlar ve ürün dağıtımları daha da hızlı bir hale gelmiştir. Shrink makinesi neden üretilir sorusundan ziyade, daha çok neye kullanılır ve niçin kullanılır, ayrıca nasıl kullanılır sorularına daha fazla bakmamız gerekir. Bu makine sayesinde birçok elle yapılan işçilikler artık saniyeler içerisinde makinede yapılıyor. Dolayısıyla burada büyük bir zaman kazanma avantajı bulunmaktadır ve bu da her firma için çok önemli bir durumdur.

Her iş yerinde mutlaka vakit nakittir ve kesinlikle zamanın boşa geçmemesi gerekiyor. Shrink makinesi ile yapılan paketlemelerde ve elle yapılan paketlemeler arasında ciddi bir zamanlama farkı bulunuyor ve bu yüzden shrink makinesi kullanılıyor.

Shrink Makinesinde Neler Paketlenebilir?

Bu makineyi kullanmanın en büyük amaçlarından bir tanesi, ürün paketlemenin ve kolilemenin daha kolay olması ve bir yere daha fazla ürün sığdırabilmektir. Bunun yanında ayrıca ürünlerin dağılmaması açısından da shrink makinesi kullanılarak ürün paketlemesi yapılır. Bu sebeple shrink makinesi neden üretilir diye sormak aslında biraz gereksiz, çünkü makinenin neden yapıldığı değil, niçin yapıldığı ve nasıl kullanıldığını öğrenmek çok daha önemlidir. Bu makineyle paketleyebildiğiniz birçok ürün bulunmaktadır. Gerek gıda, gerek kumaş, gerekse hali hazırda paketlenmiş ürünlerin dağılmaması için de shrink makinesini kullanarak tekrar ambalajlayabilirsiniz. Bu tür makinelerin üretilmesi ve ortaya konulmasıyla ticaret dünyası çok fazla gelişti ve hızlandı. Bu ticaret açısından gerçekten çok önemlidir.

Ürünlerin bir makine tarafından saniyeler veya dakikalar içerisinde onların veya yüzlerin paketlenmesi gerçekten çok büyük bir gelişmedir. Sonuçta bugüne kadar sadece her şey elle paketlenebiliyordu ve haliyle bazı paketlemeler yarım kalıyordu veya paketlense bile sağlam olmadığından, paketler taşınırken açılıyordu.

Shrink Makinesinin Avantajları

Shrink makinesinin avantajları çok fazladır, fakat en önemli avantajlardan bir tanesi, paketleme yaparken artık zaman kaybetmediğiniz için kaybolan zamanların geri kazanılması ve kazanılan zamanda daha fazla iş yapabilmek çok büyük bir avantaj olmuştur. Bunun yanı sıra elbette makine gücü olduğu için, fakat dakikalar içerisinde onlarca veya yüzlerce ürünlerin veya hali hazırda paketlerin tekrar sağlam birer paket haline getirilmesi gerçekten büyük bir avantajdır. Bu yüzden burada önemli olan makinelerin nasıl üretildiği değildir. Kaldı ki shrink makinesi neden üretilir, aslında sadece makineyi üretenlerin sorduğu bir sorudur. Bu yüzden burada düşünmemiz gereken, bu makinenin firmalara veya fabrikalara ne tür avantajlar ve artılar getirdiğidir.

Sizde kendi iş yerinizde veya fabrikanız varsa, bir tane shrink makinesi alıp işinizin ne kadar daha kolaylaştığını görebilirsiniz.

Shrink makinesi hakkında detaylı bilgi almak için “Shrink Makinası” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.