Paketlemede Çeşitlilik Hizmetleri

Yeni çıkan yasa ile artık neredeyse her ürün paketlenmek zorunda olduğu için, paketleme sistemleri içeren makinelere ihtiyacın da arttığını görüyoruz. Tüketiciye bu şekilde sunulma zorunluluğu içinde olan hemen her ürünün üretilmesi aşamasında firma sahiplerinin, paketleme makineleri için arayışa girdiğini görebiliyoruz. Yaşanan bu gelişmeler ve yasal zorunluluklar sağlık bilgisi kuralları gereği olması gereken uygulama ile zaten var olan gıda paketleme makinaları, artık daha da modern hale geldi.

Çok fazla rağbet gören paketleme makineleri için teknoloji devleri yeni üretimler yapmaya başladı ve bu sayede farklı modeller ve farklı biçimler ile paketleme makinaları satıcılar ile buluşmaya başladı. Ülkemizde çok önemli markaların her zaman tercihi bu paketleme makinaları ürünlerin hiç el değmeden kolay bir şekilde hazırlanmasına da imkan tanıyor. Küçük firmalar da yine aynı şekilde tüketici ile buluşturdukları ürünleri asla el değmeden hazırlıyor ve siz tüketiciye ikram ediyor.

Paketleme ürünlerin hem doğrudan tüketiciye el değmeden sağlıklı bir şekilde ulaşması konusunda büyük kolaylık sağlarken, hem de aynı zamanda ürünün raf ömrünün çok uzun süre devam etmesine de yardımcı oluyor. Her ürün farklı bir paketlenmeyi kabul ettiği için besin değerleri kaybolmadan siz tüketici ile buluşması biraz zaman alıyor. Örneğin; bir tavuk veya balık gibi çabuk bozulabilen bir ürünün paketleme yöntemi ile ömrünün uzatıldığı biliniyor. Ya da buna benzer şekilde unlu gıda mamulleri yine küf tutmaması için farklı yöntem ile paketlenmek zorundadır.

Paketleme Makineleri Neden Kullanılmak Zorunda?

Paketleme uzun vadede bekleyecek olan ve raf ömrü uzun olması istenilen gıdalarda tüketiciye gidene kadar taze kaması açısından çok önemli olan bir işlemdir. Besin her zaman değerini kaybetmeden tüketiciye ulaştırılmak zorunda olduğu için, paketleme yapılmakta ve gıda zinciri takip edilmektedir. Bu anlamda paketleme makinaları her zaman önemini korumaktadır.

Paketleme makineleri çeşitli gruplara ayrılmakta ve en çok kullanılan makinelerin ise dikey tip vakum, yatay tip vakum, gaz korumalı, tabak korumalı, vakum paketleme makineleri olduğu görülmektedir. Örneğin; yaş gıdalar hava ile temas ettikleri zaman çok çabuk bozulmakta ve tüketiciye ulaşana kadar tüm besin değerin kaybetmektedir. Oysa paketleme sayesinde hava ile teması kesinlen besin her zaman daha fazla taze kalacak ve raf ömrü de ona göre uzayacaktır. Et ve et ürünleri çok çabuk bozulan maddeler olduğu için yine raf ömrünün uzaması gerekmekte ve bu yüzden paketlenmeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Paketleme Makinaları Özelikleri Nelerdir?

Paketleme makinelerinin her sektör için farklı olduğunu daha öncede söylemiştik. Her firma kendi özel makinesi ile piyasa girer ve teknik arızaları kendi yöntemleri ile kolay bir şekilde halletmeye çalışır. Ancak sektörle çok alakadar olmayan kişilerin bu makineler için yaptığı bakımlar, makinenin daha sıkıntılı olmasına da neden olabilir.

Piyasada en çok kullanılan paketleme makinası ise her zaman kuru gıdalar üzerinde yapılan paketleme makinalarıdır. Bu makineler genelde ham madde olarak kalın sac ve titanyum kaplama ile imal edilir ve farklı çeşitlilikler gösterebilirler.

Dikey vakum paketleme makinaları genelde kuruyemiş ve bakliyat ürünlerinde paketlemede kullanıyor ve tamamen paslanmaz kalın sac kullanılarak üretiliyor ve sizlerin kullanımına sunuluyor. Sizler bu makineleri kendi firmalarını internet sitelerine girerek öğrenebilir ve teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmalar bu makinelerle ilgili en fek bir sorunda sizlere hem yedek parça konusunda hem de teknik bakım anlamında tam destek veriyor ve sizlerde her zaman bu firmaları arayabilir ve en ufak bir probleminizde destek isteyebilirsiniz.