paketleme-makinesi

Paketleme makinesi, ürünlerin ambalajlanarak korunmasını sağlayan bir makinedir. Paketleme yapmak ayrıca insan sağlığını korumak için de önemli olan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Paketleme işleminde, ürünü uzun süre saklamaya yönelik olarak işlemler gerçekleştirilir. Bu durum ürünlerin satılması noktasında da önemli bir paya sahiptir. Bu durumun tüketicilerin satın alma alışkanlıklarında ciddi değişikliklere neden olduğu açıktır. O yüzden paketleme makinası bu noktada önem kazanmaktadır.

Paketleme makinesi birçok sektörde kullanılmaktadır. Uzun süre muhafaza edilmesini sağlayan paketleme sistemleri sayesinde, ürünler zarar görmeden saklanabilmektedir. Maripak Ambalaj olarak bizim uzmanlık alanımız ise shrink ambalaj makinerleri üzerine. Bu konuda daha detaylı bilgi için Shrink Makinası sayfasındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paketleme Makinesi Teklifi Verirken Sizden İsteyeceğimiz Bilgiler

Paketleme makinesi alırken öncelikli olarak hangi alanda işlem yapılıyorsa, o alana uygun ve en kaliteli niteliğe sahip olacak makinelere yönelmek gerekir.

Paketleme makinesi alırken önem arz eden konular şu şekilde sıralanabilir:

 • Paketlenecek ürünün niteliği
 • Ürünün boyut bilgisi (en, boy, yükseklik)
 • Paketleme için kullanılacak makine türü
 • Paketlenecek ürünün bir üretim hattından gelip gelmediği
 • Kapasite bilgisi yani dakikada kaç ürün paketlemek istediğiniz
 • Makinenin konumlandırılacağı yerin büyüklüğü
 • Makine hattında görevlendirilmesi planlanan kişi sayısı
 • Makine için ayrılan bütçe
 • Paketleme bol poşet mi yoksa shrinklenmiş halde mi olacak?
 • Paketleme öncesinde ürünlerin gruplanması için bir otomasyon ihtiyacı var mı? Bu bağlamda hizmetlerimiz bulunmaktadır.
 • Paketleme sonrasında etiketlemeye ihtiyacınız var mı?
 • Ürün ne tür bir film ile paketlenecek? Poliolefin, Polietilen, baskılı, baskısız film

Paketleme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ambalaj makinelerinin satın alınması yüksek maliyetlere neden olsa da, yapacağı işlevin çok daha büyük olduğu düşünüldüğü zaman, makinenin satın alınmasının daha mantıklı bir karar olacağı görülecektir. Paketleme makinası satın alırken işletme sahibi olan kişilerin belirli hususlara çok dikkat etmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken şeylerin başında da, ürünün teknik kapasitesinin nasıl olduğudur. Kaliteli olan paketleme makinelerinde daha kısa sürede ve hatasız şekilde işlem yapılabilirken, teknik özellikleri düşük olan kalitesiz paketleme makinelerinde daha uzun sürede ve çok fazla hata içeren işlemler yapılmaktadır. Teknik özelliklerin değişime uğrattığı bir diğer husus da, paketleme makinası kullanılırken harcanan elektrik enerjisinin miktarıdır. Maripak Shrink Makinelerinin teknik özellikleri için ürünler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paketleme makinesi almak isteyen firmalar, paketleme makinesi üreticileriyle görüşmeye başlamalıdırlar. Bu görüşmeler doğrultusunda hareket ederek sektöre yönelik ön hazırlıkları tamamlamalıdır. Firma ile detaylı bir anlaşma yaparak, ürünlerin paketlenmesi ve operatör noktalarının net olarak belirlenmiş olması gerekir. İş ile ilgili detayların hepsinin konuşulduğundan emin olana kadar, herhangi bir anlaşmaya varmamanız, ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşamamanız adına oldukça önemlidir.

Paketleme makinesini alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da makineyi almadan öncesinde, işte çalışacak olan personelin makine kullanımı ile ilgili gerekli bilgiyi elde etmiş olmasıdır. Hem işlerin işleyişini daha da hızlandırmak adına hem de makinanın bir arıza ile karşı karşıya kalmaması adına bu durum oldukça önemlidir. Bu yüzden makineyi kullanacak teknik personelinize, makinenin kullanımı ile ilgili kısa da olsa bilgi vermeniz gerekir. Maripak Ambalaj olarak bizler satın aldığınız paketleme makinelerinin hem teknik desteğini hem de kullanım eğitimini vermekteyiz. Teknik destek ve eğitimler için bizimle info@maripak.com adresine mail atarak, 0 216 365 85 70 numarayı arayarak, teklif formunu doldurarak veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Paketleme makinesi satın alırken kaliteli ve uzun ömürlü ürünler tercih etmenizi öneririz. Her hizmette olduğu gibi, ne kadar az ücret öderseniz o kadar düşük kalitede hizmet almış olursunuz. Bu durumun size ilerleyen zamanlarda problem çıkarmaması adına makinelerin size getireceği katkıları ileriki zamanlar için düşünerek hareket etmeniz çok daha doğru ve akılcı bir yöntem olacaktır.

Paketleme Türlerimiz

Maripak Ambalaj olarak bizim müşterilerimize sunduğumuz iki çeşit paketleme türümüz bulunmaktadır:

 • Bol poşet paketleme: shrink tüneli kullanılmadan ürünlerin bol poşet halinde bırakılması ile yapılır.
 • Shrink paketleme: ürünler bol poşet paketleme sonrasında, shrink tünelinden geçirilerek, shrink filminin ürünün üstüne tamamen oturması ve formunu alması sağlanmaktadır.

Bol Poşet Paketleme Örnek Videomuz:

Shrink Paketleme Örnek Videomuz:

Paketleme Makinası Fiyatları

Firmamızda çok uzun ömürlü ve sağlam paketleme makineleri üretilmektedir. Makinelerin güven vermesi ve işin doğru bir şekilde işlemesi için en ufak detaylar bile irdeleyerek, müşterilerin sıkıntı yaşamaması adına her türlü detay düşünmekteyiz.

Makinelerin fiyatları paketlenecek olan ürünün ve kapasite özelliklerine göre değişmektedir. Ayrıca manuel, yarı-otomatik ve otomatik modellerin fiyat skalaları birbirinden farklıdır. Son derece başarılı bir dizayna sahip olan bu ürünler alanına göre oldukça uygun fiyatlardan satılmaktadır. Satış mühendislerimiz sizinle ürün ve paketleme detaylarınızı konuşacak ve size en ideal teklifi verebilmemiz için proje değerlendirmesi yapacaklardır. Her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.