manuel-ve-otomatik-makineler

Manuel – Otomatik Shrink Paketleme Makinaları, Maripak Ambalaj olarak hizmet verdiğimiz birçok firmaya farklı ölçeklerde üretilmektedir. Biz shrink makinelerimizle her türlü kapasiteye uygun çözümler üretmekteyiz.

Çözümlerimizi manuel, yarı otomatik ve otomatik makineler olarak kategorilendirebiliriz. Diğer ana kategori ise POF shrink makineleri ve PE shrink makineleri. Hem kullanım amacı olarak hem de işleme prensipleri açısından farklılıklar arz eden makine türleridir. Bu yazımızda size ürün portföyümüzdeki POF shrink makinelerimizi, manuel – otomatik shrink paketleme makinaları hakkında bilgiler vereceğiz.

Manuel Shrink Paketleme Makinaları

compack-manuel-l-kesim
Manuel shrink paketleme makineleri tamamen elle çalışan ve kullanıcının hızına bağlı olarak dakikada 5-10 paket yapabilen tek seferde hem film kesme hem de shrink işlemini gerçekleştirebileceğiniz düşük kapasiteli üretim yapanlar için en uygun makinelerdir. Compack 5800i modelimizi bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Compack 5800MC olarak adlandırdığımız makinemizin uygulama videosu aşağıdadır:

Manuel paketleme makineleri kategorisindeki diğer modelimiz ise LMC. Bu makine sadece L kesim yapan bir makine. Yani ürünlerinizi bol poşet olarak paketleyebileceğiniz motorlu L kesim bir makinadır fakat shrink yapabilmek için ayrıca bir ısı tüneline ihtiyaç duyacağınız bir modeldir. Bu modelle dakikada 15 paketlere kadar ulaşabilirsiniz.

Size önerebileceğimiz bir üst modelimiz yarı otomatik, tünel kombinasyonlu TMC-Pro’dur. Yine L kesim olan bu modelimiz küçük-orta ölçekli üreticiler için ideal bir çözüm. Elle ürün beslemesi yapılması gerekmekte olan bu modelin hem motorlu hem de elle kapanan versiyonu mevcuttur. Ayak pedalı ile kontrol opsiyonel olarak sunulmaktadır. Çalışması için havaya ihtiyaç duymaz. L kesim çenesi sessiz çalışır ve kesme hızı ayarlanabilmektedir. Otomatik fire sarma isteğe bağlı olarak eklenebilmektedir. Yarı otomatik shrink makinemizin üstten fanlı ve alttan fanlı olmak üzere iki çeşidi vardır.

 

Otomatik Shrink Paketleme Makinaları

Otomatik Shrink Paketleme Makinaları kategorisinde L kesim otomatik makinelerimiz CLS ve RLS e-Pro’dur. Sırası ile dakikada 20-25 ve 25-30 paketleme özelliklerine sahip bu makineler L kesim modellerimizin en üst segmenttedirler. Maripak otomatik shrink makinalarını aşağıdaki videoları izleyerek yakından tanıyabilirsiniz.

 

CLS Videosu:
 

 

RLS e-Pro Videosu:
 

 

Sürekli Kesim Otomatik Shrink Makineleri

Sürekli Kesim Otomatik Shrink Makineleri daha yüksek kapasitelerde size önereceğimiz makinelerdir. Sympack (20-40 paket/dakika) yapabilmekte olan tam otomatik ve tünelli sürekli kesim makinedir.

 

 

Impack Pro dakikada 40-60 paket kapasitelere çıkabilen sürekli kesim bir shrink ambalaj makinesidir.

 

 

Promotion otomatik paketleme makinelerimiz arasında en üst segmentte olan ve dakikada 100-120 paket kapasitelere çıkabilen gezer çeneli sürekli kesim otomatik makinedir.

 

 

Manuel – otomatik shrink paketleme makinaları içerisinden ürününüze ve kapasitenize en uygun shrink makinesini gelin birlikte seçelim. Bizleri fabrikamızda ziyarete gelebilir, ürün paketleme denemelerinizi birlikte yapabiliriz. Otomatik paketleme bizim işimiz!
Shrink paketleme makinaları hakkında daha fazla bilgi almak için shrink makinası yazımızı okuyabilirsiniz.